Diversity is only limited by imagination

Montaż płyt warstwowych za pomocą profesjonalnych wkrętów i akcesoriów Baltic Fasteners minimalizuje koszty. Baltic Fasteners Sp. z o.o. jest producentem profesjonalnych łączników budowlanych, między innymi wkręty do płyt warstwowych, wkręty do płyty warstwowej, kaloty MSW, podkładki siodłowe MSW, dystrybutor naprężeń MSD, rozpraszacz naprężeń. Naszym celem jest dostarczanie rozwiązań, których montaż jest przyjemnością, przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa.

Wykonując plan mocowania dla ściany lub dachu wykonanego w technologii płyty warstwowej, stykamy się z problemem zbyt małej nośności wkrętów wyposażonych jedynie w podkładkę, ze względu na ograniczoną ilość miejsca przeznaczonego na łączniki. Tego typu problemy spotykamy w przypadku montażu: płyta warstwowa dachowa, płyta warstwowa dachowa PIR, płyta warstwowa dachowa z rdzeniem z wełny mineralnej oraz płyta warstwowa ścienna, płyta warstwowa ścienna PIR, płyta warstwowa ścienna z rdzeniem z wełny mineralnej z tzw. ukrytym łącznikiem / ukrytym mocowaniem. Jest możliwy montaż w dolnej fali płyta warstwowa dachowa, ale powiększa to ryzyko wystąpienia przecieku lub w przypadku płyt z ukrytym mocowaniem tzw. montaż widoczny, tracąc estetykę jaką daje tego typu płyta.

Badając wymagania montażysty, firma Baltic Fasteners wdrożyła produkty zapewniające zwiększenie nośności wkrętów: kalota MSW, podkładka siodłowa MSW oraz rozpraszacz naprężeń MSD, dystrybutor naprężeń MSD (tzw. podkładka liniowa). Produkty są przebadane przez ITB, Instytut Techniki Budowlanej w połączeniu ze wszystkimi typami wkrętów do mocowania płyt warstwowych produkowanymi przez firmę Baltic Fasteners. Raport z badań wykazał, że nośność wkrętów wzrasta nawet o 82% w przypadku użycia kalota MSW, rozpraszacz MSD.

Stosowanie kalota do płyt warstwowych i dystrybutor naprężeń zapewnia maksymalne wykorzystanie nośności produktów: wkręty do mocowania płyt warstwowych do stali, wkręty do mocowania płyt warstwowych do drewna, wkręty do mocowania płyt warstwowych do betonu, co umożliwia zmniejszenie ilości łączników potrzebnej do wykonania montażu lekkiej obudowy. Dokładny stopień użycia nośności wkrętów stosowanych z kalota do płyt warstwowych i dystrybutor naprężeń jest możliwy do określenia, po zaprojektowaniu planu mocowania dla konkretnego budynku / hali. Pełne informacje dotyczące oferty Baltic Fasteners dostępne są na stronie internetowej www.balticfasteners.pl. Dopełnieniem profesjonalnego montażu jest użycie takich elementów jak: piła do płyt warstwowych, przecinarka do płyt warstwowych, przyssawki do płyt warstwowych, profile do płyt warstwowych. Zobacz koniecznie wkręty do płyt warstwowych cennik.

Chcesz wiedzieć więcej? Pobierz nasz Katalog
kolezanka